Fretki – cena, jedzenie, fretka domowa

Fretka jest znanym drapieżnikiem, zwierzakiem coraz częściej również hodowanym w zakresie domowych warunków. Nie trudno się temu dziwić chociażby z uwagi na to, że ludzie mają różne upodobania i tak naprawdę trzymanie tego zwierzaka w domu nie wzbudza zdziwienia. Wystarczy rok, aby fretka osiągnęła już pełne rozmiary. Taka fretka może ważyć w granicach od 0,3 do 1,1 kg samica, a samiec od 0,9 do 2,7 kg. Widać od razu, że samiec jest znacznie większy. Zresztą do tego samego wniosku można dojść sądząc po wymiarach. Samica mierzy od 33 do 35,5 cm. Samiec zaś od 38 do 40,6 cm. Fretka ma ogon, który jest równy 10 cm.

Fretka - obrazek znaleziony na  Blogspot.com

Fretka – obrazek znaleziony na Blogspot.com

Fretki to gryzonie, które potrafią za jednym razem urodzić nawet 15 małych fretek. Samica chodzi w ciąży do 42 dni. Fretki z przyjemnością zjadają mięsne pokarmy. To oznacza, że gustują przede wszystkim w owadach, płazach, niewielkich ptakach, a nawet gryzoniach. Ponadto jeżeli ktoś decyduje się na hodowlę takich fretek, może kupić w sklepie zoologicznym specjalna karmę, przygotowaną z myślą właśnie o tych zwierzętach. Nawet 18 godzin każdego dnia fretki scedzają na spaniu. Aktywne są jedynie o świcie i o zmierzchu.

2 thoughts on “Fretki – cena, jedzenie, fretka domowa

  1. Mani1991

    Jestem posiadaczem fretki od kilku tygodni. Dostałem od znajomego, który wyjechał do roboty prawdopodobnie na stałe za granicę. Myślę nad zakupem fretki (samicy), ponieważ samca już posiadam. Czy możecie polecić jakąś książkę, bo strony typu http://www.fretka-domowa.pl/ lub Wasza przejrzałem. Zgadzam się z artykułem, że fretka to bardzo fajny drapieżnik.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *