Ile żyje świnka morska, cena, porady itd.

Świnka morska to zwierzątko uwielbiane przez dzieci. Jest zwierzątkiem bardzo łagodnym, towarzyskim i przede wszystkim bardzo ładnym. Nie wymaga szczególnej pielęgnacji, dlatego doskonale nadaje się dla dzieci i dorosłych. Ile żyje świnka morska? Świnka morska żyje od 6 do 8 lat. Dlatego każdy, kto decyduje się na zakup świnki, musi mieć w świadomości fakt, iż będzie musiał zająć się nią przez dłuższy czas. Ponieważ świnki morskie są jak już wiadomo towarzyskie, warto byłoby zastanowić się nad zakupem dwóch świnek. Razem będą żyły na pewno długo i jak często się mówi – szczęśliwie. Świnka morska cena jest uzależniona od rasy.

Zdjęcie ze strony Pets4homes.co.uk

Zdjęcie ze strony Pets4homes.co.uk

Warunki mieszkaniowe dla świnki morskiej

Chcąc kupić świnkę morską, trzeba przede wszystkim stworzyć jej odpowiednie warunki do życia w domu. Na pewno należy kupić odpowiednią klatkę. W sklepie zoologicznym sprzedawca podpowie, która będzie najlepsza dla świnki morskiej. Niezbędna jest również ściółka, siano, poidło i miska na jedzenie. Żywność dla świnki też można kupić w sklepie zoologicznym, a sprzedawca podpowie co takie zwierzątka uwielbiają najbardziej.Wskazówki dotyczące świnki morskiej

Warto kupić dla świnki morskiej większą klatkę, w której będzie mogła się swobodnie bawić. Taka klatka nie wymaga też częstego sprzątania. Klatka musi być umieszczona w oddali od kaloryfera, a także promieni słonecznych. Świnka nie oczekuje dodatkowego ogrzewania czy światła. Regularnie należy podawać jej siano. Żywność kupowana dla świnki morskiej powinna zawierać witaminę C. jest to niezwykle ważna witamina, wręcz niezbędna do życia świnek.

Zdjęcie znalezione na Wikipedia.org

Zdjęcie znalezione na Wikipedia.org

Świnka morska pielęgnacja

Pielęgnację świnki morskiej warto zacząć od kąpieli. W sklepach zoologicznych można kupić specjalne środki do tego celu. Trzeba tylko pamiętać o tym, że przed wpuszczeniem świnki do klatki, trzeba ją solidnie wysuszyć. Kolejna sprawa to pazurki. Trzeba je obcinać przynajmniej raz w miesiącu. Warto taką świnkę morską czesać i to każdego dnia, tak by zachować ładne futerko i zminimalizować linienie.Choroby świnki morskiej

Takie objawy jak brak apetytu czy pragnienia, ospałość, trudności z oddychaniem, rzężący oddech, kichanie, zaropiałe oczy, biegunka, krew w moczu, nadmierne drapanie i inne, to znaczy, że należy jak najszybciej udać się do weterynarza. Świnka morska kiedy ma odpowiednie warunki życia nie powinna chorować, ale wszystko może się zdarzyć, dlatego trzeba obserwować swoje zwierzątko, a w razie dziwnych i niepokojących sytuacji, udać się z nim do specjalisty.

Świnka morska, a oswajanie

Świnka morska zaraz po tym jak trafia do nowego domu, potrzebuje trochę czasu na przyzwyczajenie. Warto dać jej przynajmniej dzień. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo to jednak najlepszy krok do oswojenia tego zwierzątka. Świnki morskie są dość płochliwe, dlatego trzeba mówić do nich niezbyt głośno i w ogóle nie tworzyć wokół hałasu. Kiedy świnkę morską trzyma się w nieodpowiedni sposób, można ją uszkodzić, a co za tym idzie, ta może ze złości uszczypnąć, albo nawet ugryźć. Oswajanie świnki morskiej następuje z upływem czasu. Ona sama przyzwyczaja się do obecności człowieka. Odpowiednia pielęgnacja, rozmowa z nią, dbanie o świnkę – to wszystko co pozytywnie wpływa na nawiązanie kontaktu, a może nawet przyjaźni.

Zdjęcie znalezione na Funcheap.com

Zdjęcie znalezione na Funcheap.com

Świnka morska i ciekawostki

Świnki morskie pochodzą z Ameryki Południowej i są to zwierzątka, które uwielbiają się bawić. Mogą skakać na wysokość nawet 30 cm. Mają umiejętność mruczenia. Przednie łapki świnki morskiej mają cztery palce, a tylne zaś trzy. Zarówno siekacze jak i zęby trzonowe nieustannie rosną. Świnki morskie kiedy są zadowolone czy szczęśliwe, podskakują. Tym sposobem można sprawdzić chociażby to, jakim opiekunem jest się dla swojej świnki.Odżywianie świnek morskich

Od diety jaką będzie praktykować świnka morska, tak naprawdę zależy zarówno wygląd jej sierści, zdrowie jak i samopoczucie. Świnkę morską należy karmić dwa razy dziennie. Sucha karma dla świnki morskiej jest podstawą. Wybierając pokarm dla świnki morskiej, należy kierować się zawartością białka, która powinna być jak najwyższa. Opakowanie z rozpoczętym pokarmem należy solidnie zabezpieczyć, tak by właściwości ukryte w jedzeniu nie ulotniły się. Uzupełnieniem diety świnki morskiej, a w zasadzie suchej karmy, będą na pewno świeże warzywa i owoce. Zalecane owoce to na pewno malina, truskawka, aronia, poziomka, czarna porzeczka i inne. Wśród warzyw może to być marchew, burak czerwony, pasternak, cykoria, pietruszka czy kalarepa.

One thought on “Ile żyje świnka morska, cena, porady itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *