Szynszyl – cena, opieka, hodowla, poradnik

Szynszyle jak wszystkie inne zwierzęta domowe wymagają pielęgnacji. Tego chyba nawet nie trzeba tłumaczyć. Ale mimo to nie mają jakoś szczególnie dużych wymagań jeżeli chodzi o pielęgnację. To duży plus dla osób, które uwielbiają szynszyle, ale mimo to nie mają za dużo wolnego czasu, aby zająć się ich pielęgnacją. Otóż szynszyle wcale nie wymagają czesania, mycia z użyciem wody i specjalnych szamponów. One uwielbiają kąpiel pyłową, dlatego trzeba zaopatrzyć swojego szynszyla w odpowiednie akcesoria do tego celu. W ten sposób szynszyl może zachować nie tylko higienę, zadbać o swoje futerko, ale i jednocześnie poprawić stan swojego zdrowia.

Szynszyl - źródło obrazka Wikipedia.org

Szynszyl – źródło obrazka Wikipedia.org

Ciekawostką może tu być to, że taka właśnie kąpiel może usunąć nie tylko wszelkie zanieczyszczenia, ale jednocześnie tłuszcz. Taki specjalny piasek przeznaczony do kąpieli, można bez trudu kupić w sklepach zoologicznych. Jak widać pielęgnacja nie jest skomplikowana, z racji tego, że taki szynszyl praktycznie sam zażywa kąpieli, wystarczy mu tylko przygotować piasek, a to tak naprawdę żaden wysiłek. Pod względem pielęgnacji, szynszyl wydaje się najlepszym zwierzakiem domowym. Być może dlatego tak wielu miłośników zwierząt decyduje się na ten zakup.

One thought on “Szynszyl – cena, opieka, hodowla, poradnik

  1. Monika

    Byłam dzisiaj w sklepie zoologicznym i kupiłam sobie szynszyla. W sumie zastanawiałam się nad chomikiem lub fretką domową ale wybrałam szynszyle. Znalazłam dużo informacji na różnych stronach np.: http://www.szynszylek.pl/ i w sumie wszystko wiem. Wasz artykuł jest ciekawy, wydrukowałam sobie.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *